fitne
fitne sizce ne demek, fitne size neyi çağrıştırıyor? tıklayın paylaşın

[B]Din Rantçilari, Isbirlikçiler

DERIN devleti kontrol eden Sabataycilar, [red]Islâmî hareketi dejenere etmek, birtakim Islamcilari ve Müslümanlari tuzaga düsürmek için planli, programli ve hummali sekilde çalismaktadir. [/red] Yaptiklarini anlatayim:

1. Islâmî Hareketi, siyasal Islâm'i bir rant ve gelir kaynagi haline getirmek. Bu maksatla birtakim [red]Islâmcilarin önlerine yagli kemikler atarlar ve onlari bu sekilde kontrollari altina alirlar. Bu gibi Islâmcilarin "Hizmet, ihlas, din iman, Müslümanlik, Müslümanlar..." edebiyati yapmalarina aldanmamalidir. Onlarin dini imani para, servet, sahsî ikbal, nüfuz ve ündür. Zavalli saf Müslüman kitleler bu edebiyata kanarlar ve bu gibi adamlarin peslerinden giderler. Giderler de burunlari pislikten hiç kurtulmaz.[/red]
2. [red]Islâm'in, Islâmcilik hareketinin, Siyasal Islâm'in içine, zâhiren Türk, Kürt, Gürcü, Çerkes ve sair kökenli gibi görünen, gerçekte ise crypto-Yahudi, Sabatayci olan elemanlar sokarlar. Müslüman yiginlar, kültür seviyesi bakimindan çok asagida olduklari için bunlarin asil hüviyetlerini anlayamaz.[/red]
3. Sabataycilarin ülke idaresindeki birinci prensipleri [red]"Parçala, böl ve hükm et"tir. Müslümanlar birlik halinde olur, tek bir Imam-i Kebire biat ve itaat eder, üniter bir hiyerarsi içinde yerlerini alirsa bu ülkedeki Sabatayci hakimiyet ve saltanat son bulacagindan, var güçleriyle Ehl-i Tevhid ve Ehl-i Kible olan Müslümanlari bölerler; onlarca büyük, yüzlerce orta, binlerce küçük hizbe, firkaya, cemaate, baronluga, tarikata, sekte ayirirlar; bunlarin arasina nifak, sikak, fitne, fesat, ayrilik, rekabet, düsmanlik tohumlari ekerler; Allah'in kardes kilmis oldugu mü'minleri birbirine düsman ederler. Ideal ve teorik Islâm nizaminda bir tek Ümmet vardir. Bu ümmet, çesitlilik içinde birlik teskil etmektedir. Hasta bir Müslüman toplumda ise Ümmet birligi yoktur. Her mesrep, her "Özel Diyanet", her hizip ve firka tam bir bagimsizlik içinde hareket etmektedir. Ehl-i Sünnet Islâmliginin kabul etmedigi, Batinîlere ait olan "Mâsum Imam", "Yanilmaz, hiç hatâ etmez Baron", "Büyükler büyügü Efendi Hazretleri" inancina sahip olan ve parçayi bütünle özdeslestiren hattâ parçayi bütünden büyük gören birtakim beyinsizler Müslümanlari paramparça etmisler, Ümmet birligini hâk ile yeksan eylemislerdir.[/red]
4. Sabataycilar, Müslümanlarin ve Islâmî hareketin basina ruh asaletine sahip bilgi, aksiyon (ahlâk), estetik boyutlari güçlü ihlasli, müstakim (dogru ve dürüst), icazetli, izinli, muktedir, ehliyetli, liyakatli liderler geçmesini istemezler. Aksine birtakim maceraperestlerin, arivistlerin (ikbal avcisi), yetersizlerin, üçkagitçilarin geçmesini temin edecek manevralara girisirler. Böylece Islâmî hareket dejenere olur, kirlenir, Müslümanlar da perisan olur.

5. [red]Sabataycilarla birlikte hareket eden uluslararasi Siyonizm ve Israil Yahudileri kendi güdümlerinde bir Islâmî hareket isterler ve bunu gerçeklestirmek için seytani sasirtacak planlar, programlar, stratejiler uygular. Burada isim vermem mümkün degildir ama son yillarda bizdeki bazi anli sanli ve ünlü Islâmcilarin kapali kapilar ardinda Sabataycilarla, Siyonistlerle, Masonlarla çok siki fiki toplantilar yaptiklari, birlikte çalistiklari kulagi delikler tarafindan çok iyi bilinmektedir.[/red]

Bundan bin yil kadar önce Ortadogu'da birtakim Müslüman devletçiklerin ve prensliklerin hükümdarlari ve baronlari da, sahsî saltanatlarini ve ikballerini korumak için Haçli kuvvetleriyle ittifak etmis olduklarini tarih yazmaktadir. Bugün de buna benzer vak'alar ve manzaralar karsisindayiz.

Muhteris adam aklina iki seyi koymustur:

A. Çok zengin olacak; dolarin milyariyla para ve mülke sahip olacaktir.

B. Çok yüksek makam ve mevkilere çikacak; riyaset, ün, alkis, prestij devsirecektir.

Ancak bu adamin bilgi, aksiyon, estetik boyutu, ehliyeti, liyakati yükselmeye yeterli degildir. O halde ne yapacaktir? Arivizm yolunu seçecektir. Zengin ve yüksek makam sahibi olmak için Seytan'la, Siyonistle, Sabatayci ile, Farmasonla, Vatikanla, Haçli ile... velhasil Islâm'a karsi ve düsman olan her güç ile ittifak edecektir. Islâm düsmani o güçler, bu adama kara gözleri için yardim etmezler elbette. Onu Islâm'a karsi kullanacaklar, Islâmî hareketi ve kalkinmayi dinamitlemek için hiçbir firsati kaçirmayacaklardir.

Sifahî varos kültürü içinde bulunan halk yiginlarinin hiçbir seyden haberi yoktur. Aldatilmak, aldanmak, kandirilmak onlarin kaderidir.

Dönen dolaplari anlamak için sadece zeki olmak yetmez. Zekanin yaninda akil ve firaset bulunmasi da gerekir. Bizde basta büyük medya, egitim ve üniversiteler olmak üzere nice güç, halkin akillanmasi ve firasetlenmesi için degil, tam aksine sersemlesmesi, afyonlanmasi, uyutulmasi, hiçbir seyi anlamamasi için seferber olmustur.

Tarihin hiçbir devirinde hirsizlar, yiyiciler, sürüngenler, sömürücüler, Müslümanlari aldatanlar Ümmet'e hizmet etmemislerdir. Onlarin hizmetmis gibi gösterdikleri hezimetten baska sey degildir.

Bugünkü sartlar altinda Müslüman yiginlarin uyarilmasi, akilli ve firasetli hale getirilmesi mümkün müdür? Belki teoride mümkündür ama pratikte degildir. Müslümanlari soymak, dolandirmak, oyalamak, afyonlamak için dehsetli bir tezgah agi kurulmustur. Uzun yillardan beri Islâm'i yüceltmek, Müslümanlari hürlestirmek, hayirli hizmet ve faaliyetler yapmak bahanesiyle milyarlarca dolar toplanmaktadir.

Peki bunca yila, bunca paraya ragmen Müslümanlar niçin kurtulmadi?

Nerede yanlis yapildi? Bu soruyu sormaya bile izin vermezler.

Müslüman halkin sorgulamaya, hesap istemeye hakki yoktur. Onun vazifeleri:

a. Para vermek, maddeten desteklemek.

b. Körü körüne baglanmak, alkislamak.

c. Kayitsiz, sartsiz itaat etmektir.

Halki uyarmak için aci gerçekleri en çiplak sekilde dile getiren brosürler hazirlanmali, Islâm'a hizmet perdesi altinda bir takim kisilerin nasil dolar milyoneri ve milyarderi olduklari belgelerle isbat edilmelidir. Yine, az sayfali, fakat son derece vurucu gazeteler çikartilmali ve ülke sathinda milyonlarca adet dagitilip okutulmalidir.

Su anda birtakim sahte Islâmcilar Siyonistlerle, Sabataycilarla, Islâm düsmanlariyla siki bir is birligi ve ittifak içindedir. Halk bunu bilmedikçe, ögrenmedikçe Müslümanlarin isleri rast gitmeyecektir![/B]

[B]M.Sevket Eygi Milli Gazete 05,06,2003[/B]


( Bakiniz:dolar, iman, saltanat, ahlâk, din, allâhü teâlâ, nil, yol, kültür, dil, müslüman, özel, inci, isim, sünnet, kader, kâbe-i muazzama, fitne)

hanci
200306066214910

yukari

Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Saglik Şiirler Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Haberler Oyun Resimler Ilahiler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
Üniversite taban puanları ilmihal Rehber